Katalog Bosman - Polski Katalog Bosman - Angielski Katalog Bosman - Niemiecki Katalog Bosman - Rosyjski

Silikonowy Klej do luster
Produkt dostępny w ilości:
kartusz 300ml
Termin przydatności do użycia:
18 miesięcy od daty produkcji. Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze od +5°C do +25°C
Dokumenty do pobrania:

 Do klejenia mozaik lustrzanych (klejenie lustro - lustro) oraz do bezpośredniego mocowania luster dekoracyjnych na różnych podłożach: szkle, glazurze,  betonie, tynkach, w ramach drewnianych lub z tworzyw sztucznych jak również metalowych.

Nie zawiera rozpuszczalników. Super mocny klej uszczelniacz o neutralnym systemie utwardzania. Służy do klejenia i mocowań luster oraz mozaiki szklanej. Jego kolor i konsystencja umożliwia zastosowanie go również do uszczelniania obrzeży luster. Świetna przyczepność do większości materiałów (podłoży) budowlanych np: szkła, glazury, drewna lakierowanego i surowego, betonu, gazobetonu, cegły, zapraw cementowych, laminatów szklanych, metali jak również większości nieplastycznych tworzyw sztucznych.
Powierzchnie na którą ma być stosowany produkt powinna być czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych substancji osłabiających przyczepność. Szkło powierzchnie glazurowe, drewno należy odtłuścić  alkoholem , benzyną ekstrakcyjną bądź innym rozpuszczalnikiem. Zdjąć nakrętkę , naciąć końcówkę kartusz. Nałożyć aplikator  i naciąć go pod kątem . Tubę włożyć do wyciskacza-pistoletu . Zawartość pojemnika wycisnąć przez naciśnięcie tłoka od spodu . Produkt należy nakładać równoległymi  pionowymi pasami  bądź punktowo  w celu  umożliwienia odparowania ubocznych produktów utwardzenia silikonu. Do chwili utwardzenia silikonu  nie należy uszczelniać  obrzeży luster. W zależności od wielkości i ciężaru ,lustro powinno  zostać podparte przez kilka do kilkanstu  godzin. W przypadku stosowania  luster nieznanego producenta  należy przed klejeniem  wykonać próbę klejenia . Lustro powinno o być zabezpieczone zgodnie z normą PN-EN 1036:2001 Szkło w budownictwie – lustra ze szkła float ze  srebrną powłoką do użytku wewnętrznego  lub normą DIN1238 następującymi  powłokami: -0,7g/m2 srebro, -0,2 g/m2 miedź, -50µm grubość podkładu i warstwy nawierzchniowej, w tym 20µm podkładu . Przed zastosowaniem  wyrobu zaleca się  wykonanie  próby przyczepności  na stosowanym podłożu . Ze względu na różnorodność materiałów na runku (lustra, szkło lakierowane),  zaleca się wykonanie prób na niewielkim odcinku. 
  • Bosman
  • Formuła 1
  • Mega bitum
  • Mega flex
  • Neptun
  • Od a do z F1
  • izoflex
  • Odadoz Flex 2
  • Bornamax