Katalog Bosman - Polski Katalog Bosman - Angielski Katalog Bosman - Niemiecki Katalog Bosman - Rosyjski

Produkt dostępny w ilości:
750ml
Termin przydatności do użycia:
Przechowywać w suchym i chłodnym pomieszczeniu w temperaturze od +5 C do +25 C): 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na spodzie puszki.
Piana Pistoletowa GOLD jest jednoskładnikową, uszczelniająco-montażową pianą poliuretanową twardniejącą pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu.Czas powierzchniowego przesychania: 10-14 minut a pełnego twardnienia max. 18 godzin. Piana Bosman jest super niskoprężna, szybkoschnąca, akustyczna i trwale elastyczna. Piana Bosman ma doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych (super przyczepna do PVC) za wyjątkiem polietylenu, silikonu, polistyrenu i teflonu. Stwardniała piana może być przycinana (już po 30-40 minutach), szlifowana, tynkowana i malowana, należy ją jednak chronić pred bezpośrednim nasłonecznieniem. Dzięki doskonałej rozszerzalności wnika we wszelkie pory i zagłębienia, umożliwiając pełne uszczelnienie i izolację. W budownictwie znajduje szerokie zastosowanie m.in. przy montażu stolarki budowlanej, przy wypełnianiu i izolowaniu przepustów kablowych, rurowych; przy izolacji cieplnej sieci wodnych, kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania; do wygłuszania i uszczelniania ścian działowych oraz kabin samochodowych i łodzi; do łączenia i uszczelniania prefabrykowanych elementów drewnianych w budownictwie szkieletowym.
Przed użyciem należy trzymać pojemnik z pianą przynajmniej 24 godziny w temperaturze pokojowej. Stosować w temperaturze otoczenia od -5 C do +30 C. Przed aplikacją mocno wstrząsnąć pojemnikiem około 20 razy, następnie zdjąć nakładkę z zaworu i nakręcić na niego pistolet. W trakcie pracy trzymać pojemnik do góry dnem. Nakładanie piany musi być poprzedzone zwilżeniem podłoża, na koniec świeżą piankę spryskać wodą. Powierzchnie muszą być czyste, wolne od kurzu, tłuszczów i pyłu. Sąsiadujące powierzchnie zabezpieczyć za pomocą taśmy samoprzylepnej. Zabezpieczyć framugi drzwi, okien przed deformacją podczas utwardzania poprzez ich rozparcie. Do czyszczenia pistoletu i usuwania świeżej nieutwardzonej piany używać CZYŚCIKA DO PIANY BOSMAN. Stwardniałą pianę można usunąć tylko w sposób mechaniczny. Wypełnione szczeliny chronić przed nasłonecznieniem.
  • Bosman
  • Formuła 1
  • Mega bitum
  • Mega flex
  • Neptun
  • Od a do z F1
  • izoflex
  • Odadoz Flex 2
  • Bornamax