Katalog Bosman - Polski Katalog Bosman - Rosyjski Katalog Bosman - Ukraiński Katalog Bosman - Angielski Katalog Bosman - Niemiecki

Produkt dostępny w ilości:

Wiaderko 10 kg, 20 kg

Termin przydatności do użycia:

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu w temp. od 5 C do 30 C.
Liczba warstw składowania-3.
Liczba warstw ładowania-3.
12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu.

Służy do klejenia płyt styropianowych i pap. Do klejenia całosezonowego płyt styropianowych i warstwowych (styropapa) do betonu, podłoży bitumicznych, blachy. Do klejenia papy do betonu i między sobą.

Wysokomodyfikowany kauczukiem syntetycznym z dodatkiem żywic i związków chemicznych poprawiających przyczepność styropianu do podłoży bitumicznych, betonu i blachy. Na suche i lekko wilgotne podłoże. Wyjątkowo elastoplastyczne właściwości. Całkowicie odporny na działanie wody, słabych kwasów, zasad. Zawiera rozpuszczalnik organiczny, bezpieczny dla styropianu.

Przygotowanie podłoża W wypadku klejenia pap podłoże zagruntować przy pomocy MEGABITUM R - ROZPUSZCZALNIKOWA MASA BITUMICZNA. Przed nałożeniem kleju zagruntowane podłoże musi całkowicie wyschnąć. STARE POKRYCIA PAPOWE: Usunąć zanieczyszczenia, luźno związane kawałki papy oraz pęcherze. Do podklejenia stosować MEGABITUM L - LEPIK NA ZIMNO. Wyrwy i ubytki wyrównać przy pomocy MEGABITUMU U - SZPACHLA DEKARSKA. PODŁOŻA BETONOWE: Uszkodzenia (wyrwy pęknięcia) w podłożu betonowym i silnie porowate fragmenty zaszpachlować przeznaczoną do tego celu zaprawą mineralną. BLACHY TRAPEZOWE: Oczyścić powierzchnię blachy ze wszystkich zanieczyszczeń. Usunąć luźno związane warstwy lakierów, farb. Zabezpieczyć antykorozyjnie. Kleić za pomocą pacy stalowej lub szpachli. Nie stosować do pap smołowych, pap na taśmie aluminiowej oraz do oklejania płyt styropianowych papą. KLEJENIE PAP ASFALTOWYCH DO PODŁOŻA I MIĘDZY SOBĄ: Nanosić całopowierzchniowo na szerokości przyklejanej warstwy papy. Odczekać 15-20 minut, przyłożyć papę i docisnąć. Zastosować zakład 10 cm papa na papę. Złącza pap raz jeszcze od góry przesmarować . Przy klejeniu nowych pap między sobą gruntowanie nie jest wymagane.

  • Bosman
  • Formuła 1
  • Mega bitum
  • Mega flex
  • Neptun
  • Od a do z F1
  • izoflex
  • Odadoz Flex 2
  • Bornamax