Katalog Bosman - Polski Katalog Bosman - Rosyjski Katalog Bosman - Ukraiński Katalog Bosman - Angielski Katalog Bosman - Niemiecki

Zużycie:

Ok. 66÷84 ml/m2 powierzchni drewna, w zależności od chłonności podłoża.


Produkt dostępny w ilości:

Puszka 1L,5L,10L

 

Termin przydatności do użycia:

2 lata od daty produkcji (przy prawidłowym składowaniu).

 

Dokumenty do pobrania:

Impregnat koloryzujący do drewna

 

-  jest preparatem  służącym do dekoracyjnej impregnacji drewna wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, nadaje mu trwały kolor. Zalecany do drewnianych elementów wykończeniowych, takich jak: fasady, filary, belki, balustrady, okiennice, drzwi, meble ogrodowe płoty, pergole, altany . Zachowuje widoczną strukturę drewna. Zapewnia ochronę przed biokorozją. Odporny na wpływ czynników atmosferycznych. Zaletą jego jest działanie na zasadzie głębokiej penetracji – dzięki temu wpływa korzystniej na drewno z pęknięciami. Do stosowania powszechnego i profesjonalnego.
Dostępne 6 kolorów + bezbarwny (tik, palisander, orzech sosna, kasztan, mahoń)


Postać – ciecz o barwie wg specyfikacji (kolorów + bezbarwny).
Gęstość – 0,82 g/cm3.

 

W przypadku drewna nowego, surowego – oczyścić i wygładzić powierzchnię. W innych przypadkach należy usunąć stare powłoki oraz zniszczone fragmenty drewna. W razie potrzeby odtłuścić, przeszlifować oraz usunąć kurz i pył. Stosować na drewno powietrzno suche. Bezpośrednio przed użyciem oraz w trakcie prac preparat starannie wymieszać. Impregnat nanosić pędzlem na powierzchnię drewna Zaleca się nanoszenie dwóch – trzech warstw preparatu ,w zależności od tego , gdzie będzie używane drewno, wewnątrz czy na zewnątrz. Drugą warstwę nakładać po osiągnięciu pyłosuchości (ok. 1 do 3 godzin)w zależności od temperatury i wilgotności powietrza. Ostateczny kolor impregnacyjnej powierzchni uzależniony jest od jakości i gatunku drewna, rodzaju obróbki jego powierzchni oraz liczby naniesionych warstw impregnatu. Do wymalowań zewnętrznych nie stosować wersji bezbarwnej (zmniejszona odporności na UV). Prace wykonywać w temp. powyżej 5ºC. Po zakończeniu prac narzędzia oczyścić benzyną lakową. Pomieszczenia, w których stosowano produkt wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu.

 

  • Bosman
  • Formuła 1
  • Mega bitum
  • Mega flex
  • Neptun
  • Od a do z F1
  • izoflex
  • Odadoz Flex 2
  • Bornamax